1.semifinálový turnaj starších žiakov – skupina A v Považskej Bystrici

Naši starší žiaci si druhým miestom v krajskej súťaži vybojovali postup do semifinálových kôl majstrovstiev Slovenska. Za druhé miesto sme si preniesli dva kvalifikačné body do tabuľky nakoľko v semifinále hráme len proti družstvám z iného kraja. Semifinále je rozdelené do dvoch skupín  (skupina A TN/ZA a PO/KE a skupina B BA a TT/NR) po šesť družstiev podľa krajov. Do finálovej štvorky postupujú prvé dve družstvá z každej skupiny a družstvá na treťom a štvrtom mieste si zahrajú o Prezidentský pohár.

V nedeľu sme cestovali do Považskej Bystrice, kde sme odohrali tri zápasy, postupne proti Trebišovu, Košiciam a na záver proti Prešovu.
Výsledky:
HK Kúpele Bojnice – ŠK Zemplín Trebišov 30:21 (17:7)
Góly: Matúš Sivák 10, Šimon Tirtey 5, Timotej Šebo 5, Peter Krkoška 3, Michal Beňuška 3, Dominik Mareš 2, Marek Madaj 2
HK Kúpele Bojnice – HK Košice 29:21 (17:11)
Góly: Matúš Sivák 14, Timotej Šebo 6, Šimon Tirtey 3, Dominik Mareš 2, Marek Madaj 2, Samuel Štrbák 1, Peter Krkoška 1
HK Kúpele Bojnice – Tatran Prešov 24:22 (12:11)
Góly: Peter Krkoška 6, Dominik Mareš 5, Timotej Šebo 4, Šimon Tirtey 4, Matúš Sivák 4, Marek Madaj 1
Hodnotenie:
Do Považskej Bystrice sme cestovali so skromnými ambíciami zabojovať o Prezidentský pohár, nakoľko favoritom boli domáca Považská Bystrica a Prešov, ktorí vyhrali svoje sútaže v krajoch a preniesli si do tabuľky za to 3 body. V prvom zápase nás čakal obhajca titulu z Trebišova. Chalani boli od úvodu správne nabudení, pomohol Paťo v bráne a vytvorili sme si už v prvom polčase 10 gólový náskok. Hráčom Trebišova sa už nepodarilo dostať späť do zápasu a tak sme si vybojovali prvé víťazstvo. Druhý zápas proti Košiciam mal skoro rovnaký scenár, aj keď sme sa o niečo ťažšie rozbiehali, postupne sme si vypracovali 5-6 gólové vedenie, ktoré sme si strážili počas celého zápasu. Posledný zápas nás čakal favorit Tatran Prešov, ktorý porazil aj Považskú Bystricu. Vedeli sme, že musíme čo najdlhší držať s nimi krok a ustrážiť ich strednú spojku. Chalani dostali taktické pokyny, ktoré museli dodržiavať celý zápas, keď chceli pomýšľať na víťazstvo. Bolo to ťažké, ale vyšlo nám to. Zápas bol však ako na hojdačke, nikto si nevytvoril viac ako dvoj gólové vedenie a rozhodovali naozaj detaily, kto mal viac fyzických síl a hlavne premieňanie šancí. Prešov ešte viedol 20:18, ale nacvičené akcie v útočnej činnosti a v záverečnej fáze zápasu aj naša lepšia obrana rozhodla, že sa nám zápas podarilo otočiť a prekvapujúco ale zaslúžene poraziť Prešov.
Prvý semifinálový krok je za nami. Nečakali sme sami až takýto prvotný úspech. Viem, že nás čaká v sobotu v Prešove ťažké odvetné prostredie, nakoľko šancu na postup majú stále štyri družstvá, ja však viem, že chalani majú na to silu aj kvalitu aby zopakovali rovnaký výkon a tešili sa z vysnívaného postupu do najlepšej štvorky na Slovensku.
Tabuľka po prvom semifinálovom kole:
1. HK Kúpele Bojnice                   8b
2.Tatran Prešov                           7b
3. ŠK ZEMPLÍN Trebišov            6b
4. MŠK Považská Bystrica “A”   5b
5. MŠK Považská Bystrica “B”   3b
6. HK Košice                                 1b
tréner družstva starších žiakov Martin Kočner


Komentáre sú zakázané.