2.semifinalový turnaj starších žiakov – skupina A v Prešove

Po minulo týždňovom víťaznom prvom semifinálovom kole v Považskej Bystrici, cestovali naši starší žiaci na odvetné zápasy na východ Slovenska do Prešova. Prvý krok k postupu, ktorý urobili minulý týždeň chceli na východe potvrdiť a prebojovať sa tak, medzi najlepšie štyri hádzanárske tímy starších žiakov na Slovensku a hrať o vysnívané medaily. Sen sa stal skutočnosťou. Chalani opäť podali parádne výkony, ako jediný tím neprehrali ani jeden zo šiestich semifinálových zápasov a zaslúžene postúpili z prvého miesta do finálového turnaja o majstra Slovenka, ktorý sa uskutoční 17.-18.6. 2023.

Vysledky:
HK Kúpele Bojnice – ŠK Zemplín Trebišov 19:16 (12:8)
Góly: Matúš Sivák 6, Peter Krkoška 5, Marek Madaj 4, Šimon Tirtey 2, Timotej Šebo 2
HK Kúpele Bojnice – HK Košice 28:13 (14:6)
Góly: Matúš Sivák 6, Dominik Mareš 5, Timotej Šebo 5, Peter Krkoška 4, Šimon Tirtey 3, Mário Ištok 2, Martin Trgiňa 1, Samuel Štrbák 1, Martin Krkoška 1
HK Kúpele Bojnice – Tatran Prešov 24:24 (15:13)
Góly: Matúš Sivák 8, Dominik Mareš 7, Šimon Tirtey 3, Peter Krkoška 3, Timotej Šebo 2, Marek Madaj 1
Hodnotenie: Vedel som, že na východe Slovenska nás nečaká nič ľahké. Dôležitý z pohľadu pomýšlania na postup, bol pre nás  hneď prvý zápas proti Trebišovu. Aj keď som sa snažil chalanov správne namotivovať, predsa na nich doľahol tlak a bol to hlavne v hlavách pre nás veľmi ťažký zápas. Dôležité bolo, že počas celého zápasu sme viedli a súper musel doťahovať. Nehrali sme však s ľahkosťou, chalani boli nervózny, nedarili sa nám jednoduché veci. Trebišov to ale nevyužil a bojovnosťou sme nakoniec zápas zvládli. Zápas s Košicami bol povinná jazda, tlak opadol a všetci chalani si z chuti zahrali. Do zápasu proti Prešovu sme nastupovali, že už nemáme čo stratiť, iba získať a to výhodu postupu z prvého miesta. Bol to veľmi kvalitný a ťažký zápas, domáci chceli vyhrať, hrali nepríjemne, rýchlo a tlačili ich domáci fanúšikovia. Chalani však opäť hrali zodpovedne takticky, hlavne tímovo a odmena im bola remíza, ktorá nám zaručila postup z prvého miesta na úkor domáceho Prešova.
Postup na finálový turnaj majstrovstiev Slovenska je pre nás všetkých veľký a krásny úspech, hlavne však pre chalanov. Nie je to samozrejmosť, že sa každoročne dostaví takýto výsledok. Chalani si to ale svojimi výkonmi a prístupom počas celej sezóny zaslúžili. Ešte však nie je koniec. Čaká nás posledný a najdôležitejší krok, ktorý verím, že zvládneme.
tréner družstva Martin Kočner


Komentáre sú zakázané.