Praga cup 2023 – starší žiaci

Starší žiaci HK Kúpele Bojnice sa aj tento rok cez Veľkú noc zúčastnili v Prahe na najväčšom halovom hádzanárskom turnaji v Európe, ktorý tento rok oslavoval už svoje 30.výročie. Na turnaji štartovali družstvá z 23 krajín Európy. Vo svojej kategórii mali naši starší žiaci celkovo 101 družstiev rozdelených do 16 skupín. Rozlosovanie nám pridelilo do skupiny dve české družstvá, jedno nemecké, jedno slovinské a jedno švédske družstvo. Všetky zápasy sa hrali 2 x 15 minút a prvé tri mužstvá postupovali ďalej do vyraďovacej fázy turnaja.

Výsledky v skupine:
HK Kúpele Bojnice – TJ Sokol Krmelín (CZ) 14:8
HK Kúpele Bojnice – Tatran Litovel (CZ) 26:15
HK Kúpele Bojnice – RD Rudar (Slovinsko) 21:18
HK Kúpele Bojnice – Lugi Handball I (Švédsko) 15:26
HK Kúpele Bojnice – TSG Wismar (Nemecko) 23:9
Skupina bola na pohľad veľmi ťažká a vyrovnaná, čo sa aj potvrdilo v zápasoch. Favorit bol jednoznačne tím Lugi I zo Švédska, ktorý herne jasne dominoval a dokázal to jasným výsledkom aj proti nám. Mňa veľmi potešili hlavne naše výkony proti Lovosiciam a slovinskému Rudaru, kde chalani skutočne hrali a bojovali tak ako sa má. Tieto víťazné zápasy nám už po prvom dni zaručili postup ďalej. Zápasy proti Krmelínu a Wismaru boli z tých ľahších. Ďalej sme tak postupovali z druhého miesta po štyroch víťazstvách a jednej prehre zo skóre 99:76.
Výsledky zápasov o postup:
HK Kúpele Bojnice – RD Koper (Slovinsko) 13:18
HK Kúpele Bojnice – Lugi Handball III (Švédsko) 17:25
Vo vyraďovacej fáze sme narazili na družstvo z Koperu, ktorý obhajoval celkové minuloročné prvenstvo na tomto turnaji a opäť na švédske družstvo Lugi , ktoré malo na tomto turnaji tri veľmi kvalitné družstvá. Proti obom družstvám sme dokázali držať krok prvé polčasy, následne rozhodla ich herná a hlavne fyzická kvalita, ktorá sa potvrdila v rozhodujúcich momentoch zápasov. Ďalej postupoval iba jeden a to bolo švédske Lugi III, ktoré napokon obsadilo na turnaji celkové 4.miesto.
Turnaj splnil všetko, čo sme od neho očakávali, vyrovnané a ťažké zápasy s medzinárodnou konfrontáciu s ktorou sa nemáme kde porovnať. Otvorili sa nám oči, kde sa nachádzame hádzanársky my a kde iné európske tímy. Žijeme si v hádzanárskej bubline, kde sa nám výsledkovo veľmi darí,keď sme z 18 zápasov prehrali v našej súťaží tesne dva zápasy, avšak až tu skutočne chalani zažili, ako sa hrá hádzaná a ako veľa ešte musia pridať na tréningoch, aby sa výkonnostne priblížili Európe. Nechýba však niektorím tomu veľa a preto verím, že aj tento turnaj nám pomohol a budeme ďalej hádzanársky rásť. Chalani gratulujem k celému turnaju, zvládli ste ho všetci super.
Chcem však hlavne poďakovať všetkým rodičom, ktorý cestovali do Prahy a vytvorili nám krásnu a nezabudnuteľnú atmosféru počas všetkých zápasov. Hlavne počas zápasu s Rudarom, keď boli naozaj našim ďalším hráčom. Nezabudnuteľné pre mňa a verím, že  hlavne aj pre chalanov bude, vytlieskanie a ich poďakovanie po tomto zápase vo vestibule haly, kde nás všetkých čakali. ĎAKUJEME. Ďalší moment, ktorý chcem vyzdvihnúť a ktorý chalanov neskutočne potešil a nabudil výkonom do zápasov, bol prekvapujúci príchod a povzbudzovanie nášho trénera mužov Jerryho spolu s oporou družstva Ketom. Tomino, Juraj ĎAKUJEME, chalani si to veľmi vážili.
tréner družstva starších žiakov Martin KočnerKomentáre sú zakázané.