Výsledky zápasu NHE z 27.5.2022

HK Kúpele Bojnice – MHC Štart Nové Zámky   30 : 25 (16:9)

Góly a zostava Bojníc: Buvala 7, Blaho 6, Ďurajka 4, Petro a Páleš po 3, Klementovič a Briatka Jakub po 2, Sivák, Briatka Lukáš a Smetánka po 1, Šimko, Rendek, Hrúz Brankári: Carolan, Fabián, Kamien

Bojnickí hráči odohrali svoj posledný zápas v sezóne 2021/22. V tomto stretnutí sme zaknihovali prvú výhru nad MHC Štart Nové Zámky, keď sme zvíťazili v pomere 30:25. Týmto víťazstvom sme si zabezpečili konečné 6. miesto v Niké Handball Extralige.
Úvod zápasu vyšiel lepšie hosťom z Nových Zámkov, ktorí viedli do 14. minúty. Po niekoľkých minútach, kedy bol zápas veľmi vyrovnaný, zavelil Vladimír Buvala premenenou sedmičkou do útoku. Spomínaný 7-metrový hod začal 7-gólovú šnúru Bojníc. Práve táto šnúra zabezpečila, že do polčasovej prestávky sme šli s vedením 16:9.
Hostia sa v druhom polčase snažili stiahnuť gólový rozdiel a zdramatizovať tak zápas, no naši hráči im nedovolili znížiť rozdiel na menej ako 4 góly. Druhé dejstvo sa nieslo najmä v znamení udržiavania si náskoku zo strany domácich, táto úloha im vyšla na výbornú a tak sme si zaistili 6. priečku na konci našej nováčikovskej sezóny.