Výsledky zápasu NHE z 22.10.2022

HK Kúpele Bojnice – HK Košice  28:26 (17:11)

Góly a zostava Bojníc: Briatka Juraj 10, Blaho 6, Páleš 4, Michniewicz 3, Ďurajka a Smetánka po 2, Klementovič 1, Sivák, Šimko, Sobota, Buvala, Petro. Brankári: Carolan, Fabián, Kamien

V dnešnom zápase 7.kola Niké Handball Extraligy sa nám podarilo predĺžiť ligovú sériu bez prehry. Na domácej palubovke sme porazili úradujúceho vicemajstra HK Košice 28:26. Prvý gól zápasu strelili hostia, no bolo to ich jediné vedenie v zápase. Hneď potom totiž prišla 3-gólová našich. Náš tím si postupne budoval vedenie najmä vďaka skvelej obrane a brankárovi Fabiánovi. V 25. minúte sme dokonca viedli o 9 gólov. Do polčasu hostia stihli ešte znížiť a tak sme šli do polčasu s vedením 17:11.
Druhé dejstvo sa z úvodu nieslo v znamení udržiavania náskoku. To sa nám aj darilo, no postupom času začali hostia náskok doťahovať. Na konci 57. minúty dokonca Vladimír Guzy vsietil kontaktný gól. Do konca zápasu však skóroval už len náš Šimon Michniewicz a tak sme zvíťazili 28:26.