Výsledky zápasov krajskej ligy starších žiakov z 22.10.2022

Starší žiaci HK Kúpele Bojnice sú stále bez prehry a domácimi víťazstvami nad SMF Žilina a ŠK Zemplín Trebišov si zabezpečili postup do Česko-Slovenskej ligy 22/23.

HK Kúpele Bojnice – SMF Žilina 43:17 (22:7)

Góly: Matúš Sivák 12, Šimon Tirtey 11, Dominik Mareš 6, Marek Madaj 5, Timotej Šebo 5, Michal Beňuška 3, Šimon Vlnieška 1
Hodnotenie: Žilina sa snažila hrať rýchlu hádzanú a v obrane nás bránila už od polovice ihriska. Na takúto situáciu sme však boli pripravený. Pozičnou obranou a následne ziskom lopty sme si vytvorili veľmi rýchlo vysoké vedenie. Otázkou potom zostávalo, len akým rozdielom vyhráme. Druhý polčas dostali šancu všetci hráči a s prehľadom sme dosiahli vysoké víťazstvo. Žilinu však za predvedený výkon treba pochváliť.
HK Kúpele Bojnice – ŠK Zemplín Trebišov 25:18 (14:8)
Góly: Matúš Sivák 9, Šimon Tirtey 6, Šimon Vlnieška 5, Dominik Mareš 3, Timotej Šebo 2
Hodnotenie: Privítali sme úradujúcich majstrov Slovenka starších žiakov. Zápas sme preto brali veľmi vážne a na palubovke sme nečakali nič ľahké. Začali sme však koncentrovane a vyhecovane v obrane a získali sme si náskok 6:1 čo bolo pre vývoj zápasu kľúčové. Do druhého polčasu sme nastupovali za stavu 14:8. Trebišov však potvrdzoval svoje kvality a neustálim tlakom nám nedovolil vypustiť čo i len sekundu. V závere zápasu sa nám podarila šnúra 4 gólov a tak sme zaslúžene vyhrali po bojovnom výkone v tomto ťažkom a kvalitnom zápase.
Chalanom gratulujem k obom víťazstvám a následne z postupu z prvého miesta do Česko Slovenskej ligy 22/23 kde nás čakajú veľmi kvalitné zápasy s Českými družstvami. Bude to pre nás opäť po roku veľká výzva na ktorú sa tešíme.