Výsledky zápasu NHE zo 17.9.2022

ŠKP Bratislava – HK Kúpele Bojnice  20 : 21  (14:15)

Góly a zostava Bojníc: Blaho 5, Michniewicz a Páleš po 4, Ďurajka 3, Smetánka a Briatka Juraj po 2, Petro 1, Sivák, Šimko, Briatka Lukáš, Klementovič, Sobota Brankári: Carolan, Fabián, Kamien

DO TRETICE VŠETKO DOBRÉ

Táto fráza dokonale vystihuje počínanie našich hráčov vo včerajšom zápase 3. kola Niké Handball Extraligy na palubovke ŠKP Bratislava. V ňom totižto po dvoch tesných prehrách z minulej sezóny dokázali v dramatickom zápase zvíťaziť 21:20.
Stretnutie bolo od začiatku veľmi vyrovnané a padalo málo gólov čo svedčí o kvalitných obranách oboch tímov. Počas prvého polčasu si ani jeden z tímov nedokázal vytvoriť väčší gólový náskok a vedenie sa menilo z jednej strany na druhú. Do polčasovej prestávky šli nakoniec domáci s jednogólovým náskokom.
Druhý polčas pokračoval v nastavenom trende, keď v celom zápase ani jeden z tímov nevyhrával o viac ako 2 góly. Náš tím sa v 41. minúte dostal do vedenia 15:14 a odvtedy sme už neprehrávali. Nakoniec rozhodujúci gól strelil v čase 52:08 včerajší narodeninový oslávenec Martin Ďurajka, ktorý zvyšoval na 21:19. Domáci tím však do konca zápasu dokázal už len znížiť na konečných 20:21 z pohľadu ŠKP.