Výsledky prvého zápasu NHE z 2.9.2022

SPORTA Hlohovec – HK Kúpele Bojnice   25 : 24 (11:12)

Góly a zostava Bojníc: Blaho 7, Briatka Juraj 6, Ďurajka 4, Michniewicz 3, Petro a Páleš po 2, Šimko, Briatka Lukáš, Smetánka, Sobota, Rendek, Buvala Brankári: Carolan, Fabián, Kamien

V 1.kole Niké Handball Extraligy sme podľahli družstvu Sportacademy Hlohovec na ich palubovke 25:24.
Úvod zápas sa niesol najmä v znamení výborných obrán oboch tímov, keď v 11. minúte svietil na ukazovateli skóre 3:3. Postupne však zlepšili svoju produktivitu útoky a začali pribúdať góly. Ani jeden z tímov si však nedokázal vybudovať výraznejší gólový náskok a tak sa vedenie v zápase prelievalo z jednej strany na druhú. Zlom zápasu prišiel v 44. minúte, keď domáci od stavu 17:18 zaznamenali 6 gólovú šnúru a dostali sa do 5-gólového vedenia. Toto gólové manko sa už našim hráčom nepodarilo zmazať a z Hlohovca tak odchádzame s prehrou o jediný gól.