1.kolo Česko-Slovenskej ligy starších žiakov

V sobotu 7.2.2012 sa uskutočnilo v Českej Polanke nad Odrou 1.kolo Česko-Slovenskej ligy starších žiakov za účasti troch Moravských a troch Slovenských družstiev.Naše družstvo odohralo na turnaji 5 zápasov a umiestnilo sa na 5.mieste s jednou výhrou a so štyrmi prehrami.Výsledky a postavenie mohlo byť aj lepšie,avšak turnaj nám poslúžil ako vhodná príprava v ktorej dostali priestor na palubovke všetci hráči z družstva.Sľubne vyzeral hlavne prvý zápas s P.Bystricou,keď sme po polčase viedli 10:5.V druhom polčase nastúpila druhá šestka a tak sme hráčom P.Bystrice nakoniec podľahli 16:23.V druhom zápase proti Frýdku Místku sa scenár opakoval,ale hráči s ročníkom narodenia 1998 druhý polčas zvládli a vyhrali sme 17:13.Tretí zápas proti Karvinej bol prvý polčas opäť vyrovnaný.Viedli sme 6:3,ale nezvládli sme koniec prvého polčasu,keď Karviná otočila na 7:9.Druhý polčas už bol v režií Karvinej ktorá napokon vyhrala 17:12.Štvrtý zápas bol z našej strany výkonnostne najslabší.Prístup hráčov počas celého zápasu umožnil hráčom z Polanky držať s nami krok.Po polčasom nerozhodnom výsledku 9:9 a hlavne po technických chybách a nepremenených šanciach v druhom polčase sme domácej Polanke podľahli tesne 18:16.Na posledný zápas sme nastúpili proti Topoľčanom,ktoré na turnaji nenašli premožiteľa.Zo začiatku zápasu sme držali s nimi krok,ale fyzicky sme sa už trápili čo hráči Topoľčian využili a zaslúžene vyhrali 22:14.Potešením pre nás je,že najlepším strelcom 1.turnaja sa stal náš hráč Jakub Švorc,ktorý strelil 28.gólov.Jakubovi gratulujeme.