Výsledky zápasu NHE zo 14.5.2022

HK Kúpele Bojnice – ŠKP Bratislava  23 : 22 (12:11)

Góly a zostava Bojníc: Buvala 8, Krok 5, Blaho 4, Páleš a Briatka Jakub po 2, Ďurajka a Petro po 1, Sivák, Šimko, Briatka Lukáš, Smetánka, Klementovič, Hrúz

Brankári: Carolan, Fabián, Kamien

V dnešnom zápase ligového pohára o 5.-8. miesto Nike Handball Extraligy sme na domácej palubovke porazili ŠKP Bratislava. Víťazný gól vsietil sekundu pred koncom zápasu Patrik Krok. Postaral sa ním o to, že vo vzájomných zápasoch Bojníc a Bratislavy naďalej platí: Môj dom, môj hrad.
Prvý polčas zápasu bol veľmi vyrovnaný, keď sa ani jednému z tímov nepodarilo vypracovať si vyšší gólový náskok. Najskôr vyhrávali domáci, no následne si opraty zápasu vzali do rúk hostia z hlavného mesta. Vedenie v zápase udržiavali do 21. minúty, keď na 11:11 vyrovnával Martin Ďurajka. Do konca prvého dejstva odvtedy skóroval už len domáci Andrej Petro a tak sme do polčasovej prestávky šli s 1-gólovým vedením za stavu 12:11.
Druhý polčas pokračoval v nastolenom trende. Keď najvyšší náskok bol 3-gólový, naposledy za stavu 15:12. Od tohto momentu bol duel nesmierne vyrovnaný až sa napokon hosťom podarilo vyrovnať a nasledoval boj o každý gól. Dva body však nakoniec zostali doma, keď v posledných sekundách prekonal brankára hostí strelou zo zeme Patrik Krok.