Výsledky zápasu NHE z 5.3.2022

Záhoráci Stupava /Malacky – HK Kúpele Bojnice  19 : 22  (12:12)

Zostava a góly: Páleš Marek 6, Krok Patrik 4, Sivák Tomáš 4, Blaho Michal 4, Ďurajka Martin 2, Petro Andrej 2, Šimko Michal, Smetánka Andrej, Klementovič Marek, Briatka Lukáš, Buvala Vladimír

brankári: Fabián Luděk, Kamien Martin, Carolan Peter

tréner: Mažár Tomáš, vedúci družstva . Pračko Miloš

V 21.kole Niké Handball Extraligy sa našim hráčom podarilo zvíťaziť v súboji nováčikov na palubovke Záhoráci Stupava/Malacky. Tým náš tím získal ďalšie 2 body dôležité v boji o play-off.
Začiatok 1. polčasu patril domácim, keď na konci 6. minúty vyhrávali 5:0. Od tohto momentu však naši hráči pritvrdili v obrane vedenej výborne chytajúcim brankárom Fabianom. Zároveň zlepšili zakončenie a postupne znižovali náskok Záhorákov. Domáci si dlho udržiavali 1-2 gólový náskok. To až do 25. minúty, kedy na 9:9 vyrovnával svojim tretím gólom v zápase Marek Páleš. Následne sa do konca polčasu tímy striedali vo vedení. Keď už to vyzeralo, že do šatne pôjdeme s 1-gólovým náskokom, tak 2 sekundy pred koncom polčasu domáci vyrovnali na 12:12.
Skóre druhého polčasu otvoril Marek Páleš a začal tak ťaženie za víťazstvom. Domáci hráči v úvode druhého dejstva robili množstvo technických chýb, vďaka čomu sa náš tím dostal do 4-gólového vedenia 17:13. Domáci, ale rozhodne nezložili zbrane, postupne znižovali gólové manko až vyrovnali na 18:18. Od tohto stavu sa tímy 4 minúty nevedeli presadiť. Bezgólovú pasáž ukončil až Tomáš Sivák svojou štvrtou premenenou sedmičkou. Vďaka nasledujúcim gólom Patrika Kroka a Andreja Petra sme sa dostali do 3-gólového vedenia, ktoré sme už do konca zápasu udržali.