Výsledky zápasu NHE z 30.4.2022

HK Kúpele Bojnice – HO Slovan Modra  31 : 23 (15:11)

Góly a zostava Bojníc: Krok a Ďurajka po 8, Buvala 6, Blaho 5, Smetánka a Briatka Jakub po 2, Franko, Sivák, Šimko, Briatka Lukáš, Klementovič, Páleš, Petro. Brankári: Carolan, Fabián, Kamien

V dnešnom prvom domácom zápase ligového pohára o 5.-8. miesto sme na domácej palubovke porazili tím HO Slovan Modra 31:23. Udržali sme tak sériu bez prehry proti tomuto súperovi.
V prvých minútach zápasu sa viac darilo hosťom, keď v 5.minúte svietilo na ukazovateli skóre 2:4. Následne náš tím, ale vyrovnal a tímy sa začali striedať v skórovaní. Zlom prišiel v 19. minúte, keď Vladimír Buvala poslal svojim tretím gólom v zápase Bojnice do vedenia 9:8 a začal 6-gólovú šnúru domácich, ktorá sa ukázala ako rozhodujúca. Hosťom sa do polčasu podarilo znížiť na rozdiel 4 gólov, no bližšie na dostrel sa nedostali a polčas skončil 15:11 pre Bojnice. Druhý polčas sa niesol v znamení udržiavania a zveľaďovania náskoku, ktorý narástol aj na 9 gólov. V závere zápasu naši hráči nedopustili žiadne zdramatizovanie a dokráčali tak k prvým bodom do tabuľky ligového pohára.