Výsledky zápasu NHE z 23.9.2022

HK Kúpele Bojnice – MHC Štart Nové Zámky  31 : 28 (19:11)

Góly a zostava Bojníc: Briatka Juraj 8, Michniewicz 7, Blaho a Páleš po 5, Ďurajka 4, Smetánka a Petro po 1, Sivák, Šimko, Briatka Lukáš, Klementovič, Sobota, Hrúz Brankári: Fabián, Kamien, Carolan

V zápase 4.kola Niké Handball Extraligy naše družstvo na domácej palubovke porazilo MHC Štart Nové Zámky 31:28. Okrem pokračujúcej série našich víťazstiev sme hosťom pripravili prvú prehru v sezóne.

Prvý gól stretnutia strelil hosťujúci Lukačin, na čo náš celok odpovedal štyrmi gólmi. Za stavu 6: 2 si zobrali prvý timeout zápasu hostia a následne sa dotiahli na rozdiel dvoch gólov. Vtedy si ale oddychový čas zobral domáci tréner. Potom prišiel jeden zo zlomových momentov zápasu, keďže naši hráči strelili 6 gólov v rade. Náskok sa nám darilo budovať aj vďaka skvelej defenzíve, keď sme sa za prvých 20 minút zápasu dostali len 5 gólov. Do konca prvého polčasu sme si vedenie udržiavali a pri odchode do šatní svietil na ukazovateli skóre stav 19:11 pre Bojnice.
V úvode druhého dejstva sa nám darilo udržiavať náskok a mali sme šance ísť aj na rozdiel 10 gólov. Naše mužstvo však nevyužilo niektoré šance a prišli aj vylúčenia. Hostia postupne začali nás náskok sťahovať. V 54. minúte znížili na rozdiel 4 gólov. V tom čase však prišli vylúčenia na strane hostí a naši hráči zvýšili náskok na 6 gólov. Na konci zápasu hostia zaznamenali 4 – gólovú šnúru, no podarilo sa im len znížiť na konečných 31:28.