Výsledky zápasu NHE z 23.4.2022

ŠKP Bratislava – HK Kúpele Bojnice  24 : 23 (13:9)

Góly a zostava Bojníc: Buvala 9, Páleš 5, Ďurajka 3, Petro, Klementovič a Blaho po 2, Franko, Šimko, Briatka Lukáš, Smetánka, Hrúz Brankári: Fabián, Kamien, Carolan

V dnešnom prvom zápase ligového pohára o 5-8. miesto sme v pozícii hostí podľahli družstvu ŠKP Bratislava v pomere 24:23.
Prvé minúty zápasu boli vyrovnané, keď v 9. minúte svietilo na ukazovateli skóre 3:3. Vtedy však domáci zaznamenali 5-gólovú šnúru a vytvorili si náskok, ktorý si ďalej udržiavali. Počas prvého polčasu sme mali viacero možností na zníženie vedenia domácich na rozdiel 2 gólov. Tie sme nevyužili a tak šli „policajti” do polčasovej prestávky so 4-gólovým náskokom za stavu 13:9.
Druhý polčas sa niesol v znamení udržiavania náskoku zo strany ŠKP. Gólový rozdiel sa pohyboval v rozmedzí 2-4 gólov. Od 52. minúty sa začal naozajstný boj o konečný výsledok, kedy každý gól nakláňal momentum na stranu jedného z tímov. V 59. minúte sme sa dotiahli na rozdiel jedného gólu, no gól domáceho pivota Radoslava Demka 8 sekúnd pred koncom znamenal definitívu víťazstva pre domácich. Skóre na konečných 24:23 skorigoval v poslednej sekunde dnes 9- gólový Vladimír Buvala.