Výsledky zápasov KL z 13.10.2019 v Kysuckom Novom Meste

MŠK Kys. Nové Mesto-HK Kúpele Bojnice 13:19(6:10)

zostava a góly: Koryťák J. , Krkoška K. 3, Klement T. 3, Sivák M. 4, Gönczi M. 6, Čičmanec V. , Tomášov M. , Šarközy A., Mareš D. 3, brankár: Carolan E.

Hodnotenie: Na tento zápas sa chalani pripravovali celý týždeň na tréningoch. Zamerali sme sa zdvojovanie v útoku a na hru bez krídel, nakoľko v KNM majú užšie ihrisko. Táto taktika nám nevychádzala iba v prvých minútach zápasu keď domáci viedli 2:0 a 3:1.Od tohoto momentu však chalani trpezlivo bránili a v útoku začali premieňať strelecké príležitosti a otočili stav na 3:5.Do konca polčasu si následne vytvorili 4 gólové vedenie 6:10. V druhom polčase sme pokračovali v dobrom bráneni a v 42.min sme viedli už 10:17 a zápas sme dotiahli do víťazného konca, za čo chalanom patrí pochvala a gratulácia k ich výkonu.
HK Kúpele Bojnice – MŠK Čadca 23:9 (10:4)
zostava a góly: Koryťák J. , Krkoška K. 3, Klement T. 3, Sivák M. 5, Gönczi M. 4, Čičmanec V. 4, Tomášov M. , Šarközy A. 3, Mareš D. 1, brankár: Carolan E.
Hodnotenie: V tomto zápase sme nastúpili v pozícií jasného favorita a preto nastúpili od začiatku zápasu chalani, ktorí hrajú menej alebo len začínajú a čakal ich tak prvý súťažný zápas. Chalani sa aj preto po víťaznom zápase ťažko motivovali, keď vedeli, že ich čaká slabší súper. Od začiatku im nešla streľba a hrali veľmi ľahkovážne. Postupne však súpera prevalcovali a vyhrali vysoko 23:9.
Oba zápasy boli dnes víťazné a veríme, že chalanom vydrží prístup v tréningoch a neporazitelnosť na zápasoch aj najbližšie proti súperom z Martina a zo Žiliny.