Výsledky:
HK Kúpele Bojnice – HC PSG Zlín 18:17 (3:7)
Góly: Karol Krkoška 6, Michal Gonczi 6,  Matúš Sivák 5, Šimon Vlnieška 1
HK Kúpele Bojnice – MŠK Považská Bystrica 16:15 (7:6)
Góly: Matúš Sivák 7, Karol Krkoška 4, Michal Gonczi 2, Peter Krkoška 1, Dominik Mareš 1, Šimon Vlnieška 1
HK Kúpele Bojnice – SKP Frýdek Místek 24:14 (12:6)
Góly: Matúš Sivák 10, Peter Krkoška 5, Michal Gonczi 4, Karol Krkoška 2, Martin Škraban 2, Maroš Tomášov 1
HK Kúpele Bojnice – HC ROBE Zubří 20:23 (10:15)
Góly: Matúš Sivák 12, Karol Krkoška 5, Michal Gonczi 2, Peter Krkoška 1
Hodnotenie
Po minulom týždni sa predstavili v Česko Slovenskej lige aj naši starší žiaci, ktorý cestovali do českého Zubří. Do ČSL sme sa kvalifikovali bez prehry a z prvého miesta v jesennej časti krajských majstrovstiev. Pomyslenú latku sme po 1.mieste mladších žiakov mali nastavenú vysoko a chceli sme samozrejme nadviazať na ich úspech. Napokon sme skončili na 2.mieste, keď sme vo finálovom zápase prehrali s domácim Zubří a domov sme si tak doviezli cenné strieborné medaily. Do All Stars turnaja medzi najlepších sa dostali dvaja naši hráči. Najlepšie ľavé krídlo bol vyhodnotení Karol Krkoška a najlepšia ľavá spojka Matúš Sivák.
Na Česko Slovenskú ligu sme cestovali len 9 hráči a to bez oboch brankárov, ktorí museli zostať doma kvôli karanténnym opatreniam. Vopred sme preto vedeli, že to bude veľmi fyzicky náročné odohrať 4 ťažké zápasy proti silným súperom. Do bránky nastúpil Matejko Kollár z mladších žiakov a aj napriek silným a rýchlym strelám starších hráčov bol oporou v bránke, nebál sa a chytil veľa ťažkých striel.
Prvý zápas proti Zlínu a to hlavne prvý polčas bol z našej strany veľmi chaotický a nepresný v útočnej hre, keď sme nevedeli trafiť bránku ani z vyložených šancí. Druhý polčas sme však začali hrať jednoduchšie, chalanom som povedal aby strieľali s ľahkosťou a nesústredili sa na silu strely ale skôr na jej presnosť. S premieňaním šancí opadla nervozita, znižovali sme postupne náskok súpera a 8 sekúnd do konca zápasu po našom oddychovom čase sme zahrali signál, ktorý nám vyšiel a prvý krát v zápase sme vyhrávali a nakoniec aj vyhrali rozdielom gólu. Proti Považskej Bystrici to bol veľmi vyrovnaný zápas, nakoľko sme sa poznali z domácej súťaže. Rozhodla obrana v druhom polčase, keď sme si vypracovali 3 až 4 gólový náskok, ktorý PB znížila až v poslednej minúte zápasu keď už bolo rozhodnuté. Po dvoch víťazstvách o gól bol zápas proti Frýdku Místku dôležitý, či zabojujeme o pomyslené finále. Tento zápas bol z našej strany najlepší, chalani hrali zodpovedne, vychádzali nám nacvičené veci v útoku, v obrane sme dodržiavali to čo na súpera platilo a nakoniec sme vyhrali konečným 10 gólovým rozdielom. Všetky tri zápasy nás stáli veľa síl, všetci už mali toho plné zuby, ale povedali sme si, že proti favoritovi domácemu Zubří pôjdeme do finálového zápasu aj cez bolesť zabojovať o prvé miesto. Herná kvalita, široký káder a v tomto zápase aj kvalita na brankárskom poste, však bola na strane domácich. Od začiatku na nás vyšli s veľmi rýchlou hrou, nestíhali sme sa vracať, chýbali už sily pri strelách v útoku a tak sme prehrávali už aj 7 až 8 gólovým rozdielom. Veľmi ma však teší, že aj napriek takémuto stavu sme nesklonili hlavu, bojovali sme, hrali sme si svoju hru a nakoniec sa nám podarilo minútu do konca znížiť na 20:21. Vabank v závere nám však už nevyšiel a odnášame si tak z Česko Slovenskej ligy starších žiakov krásne 2.miesto s individuálnymi oceneniami Kajka Krkošku a Matúša Siváka.
Som rád, že chalani po dlhej dobe odohrali kvalitné a ťažké zápasy v ktorých nesklamali. Sami však videli hlavne na domácom družstve HC Robe Zubří, že musia pracovať stále a viac, aby boli ešte viac konkurencie schopný hlavne v rýchlosti a v individuálnej činnosti. Za výkon ako aj k strieborným medailám chalanom gratulujem a v sobotu ideme ďalej, keď nás v prvom jarnom kole čaká doma v ŠH v Prievidzi o 13:30 Považská Bystrica “B” a o 15:00 Považská Bystrica “A”. Tak príďte povzbudiť našich chalanov.