Výsledky 1. semifinálového turnaja MS starších žiakov z 15.5.2022

Starší žiaci sa predstavili 15.5.2022 v Pov. Bystrici na 1. semifinálovom turnaji Majstrovstiev SR s nasledovnými výsledkami.

SLAVOJ-ZEMPLÍN Trebišov – HK Kúpele Bojnice 25:14 (14:8)

Góly: Karol Krkoška 4, Matúš Sivák 3, Michael Gönczi 4, Šimon Tirtey 1, Dominik Mareš 1, Marek Madaj, Martin Škraban 1, Maroš Tomašov, Peter Krkoška, Šimon Vlnieška, Michal Beňuška, brankári: Edo Carolan a Patrik Mikula

HK Kúpele Bojnice- Tatran Prešov 20:29 (10:13)

Góly: Karol Krkoška 3, Matúš Sivák 13, Michael Gönczi 2, Šimon Tirtey 1, Dominik Mareš, Marek Madaj, Martin Škraban, Maroš Tomašov, Peter Krkoška 1, Šimon Vlnieška, Michal Beňuška, brankári: Edo Carolan a Patrik Mikula

HK Kúpele Bojnice- HK Košice 14:16 (10:5)

Hodnotenie: Turnaj nám vôbec nevyšiel podľa predstáv. Silu Prešova a Trebišova sme poznali a paradoxne proti Tatranu Prešov sme odohrali najlepší zápas aj keď sme prehrali rozdielom 9 gólov. Chalani hrali svoju hru, vychádzali nám dohodnuté veci z tréningov a nechýbalo hlavne srdce a a bojovnosť. To sa však nedá povedať o zápasoch s Trebišovom a hlavne poslednom zápase proti Košiciam, kde sme mentálne a psychicky úplne vyhoreli. Chýbalo nadšenie, chcenie ísť za víťazstvom, túžba vyhrať, pobiť sa o výsledok a nechať na palubovke aj to posledné. Žiaľ, súper vôbec nebol hádzanárskou kvalitou lepší, ale to čo nám chýbalo on mal, túžbu vyhrať. Pritom zápas sme mali rozbehnutý veľmi dobre, vyhrávali sme 8:2,polčas 10:5 a päť minút dokonca ešte 13:10 avšak celý druhý polčas sa nabalovali spomínané veci a prišiel trest v podobe trpkej prehry, ktorá mňa ako trénera veľmi hnevá. Do Prešova tak pôjdeme na 2.semifinále už iba odohrať čo najlepšie zápasy, nakoľko neúčasť  THA Martin a pripísanie kontumačných bodov z oboch semifinále pre družstvá z východu Slovenska nás touto prehrou už dopredu odstavila aj v prípade vrátenia prehry Košiciam o možnosť postupu.